Web Tasarımcı, Wordpress, Wordpress site kurmak, Wordpress web sitesi

Kurumsal Web Sitesi Kurmak

KURUMSAL WEB SİTESİ KURMAK

Günümüzde internetin çok yaygın bir hale gelmesi ile artık işletmelerin dijital ortamda varlık oluşturmaları birer zorunluluk halini almış durumdadır. İşletmelerin sahip olacakları bir web sitesi, hedef kitleye ulaşabilmeleri açısından profesyonel web sitesi tasarım hizmeti alındığında çok daha kolaydır. İşletmelerin alacağı profesyonel web tasarım hizmeti ile firmanın başarısının artacağını, günümüzde en önemli kartvizit olarak kullanılması açısından her zaman bir adım önde olmasını sağlayacaktır.

Değişen ve sürekli güncellenen teknoloji ile, neredeyse her şirket işini dijital ortama taşımış durumdadır. Hedef kitleye ulaşarak ürününü satabilmek veya verdiği hizmeti insanlara tanıtabilmek için her statü ve yaştan kişiye ulaşabilmenin yolu artık dijital ortam olmaktadır. Bu sebeple işletmeler firma tanıtım aşamalarını büyük ölçüde internet üzerinden oluşturmaktadırlar. Kurumsal internet sitesi oluşturmak günümüzde oldukça yaygın bir işlemdir.

Kurumsal Profesyonel İnternet Sitesi Kurmak

Profesyonel bir web sitesi tasarımının hazırlanmış olması, bir firma için hedef kitlesinin siteyi daha çok ziyaret etmesi, web sitesinde daha uzun vakit geçirmesini sağlayarak organik trafiğin artmasına fayda sağlayacaktır. Alanında uzman bir web tasarımcı olarak çalışan kişiler kurumsal web sitesi hazırladıkları site sahiplerinin  ihtiyaç duydukları işlemleri uygulayacak ve sonrasında ise gerekli olursa web sitesi için teknik desteği sağlayarak gerekli işlemleri uygulayacak ve mümkün olan en kısa sürede Google aramalarında yer almalarını sağlayacaklardır. Kurumsal web sitesinin yayınlanması sonrasında seo takibi yapılması halinde ise, google aramalarında anahtar kelimelerde  üst sıralarda yer almaya başladıklarında işletme sahipleri için hedef kitlelerine ulaşmak oldukça kolaylaşmış olacaktır. Profesyonel bir tasarım ve kolay  bir kullanıcı deneyimi sunabilen kurumsal web sitesi kurmak için uygulanması gereken birkaç adım bulunmaktadır. Bu adımlar yerli yerince ve eksiksiz bir şekilde yapıldığı takdirde, hazırlanacak web sitesi de, tam anlamıyla bir şirket web sitesi olarak  işletmeler için büyük kazançlar oluşturacaktır.

HEDEF BELİRLENMESİ

Hazırlanacak kurumsal web sitesi için, şirket hangi alanda faaliyet gösteriyorsa ona göre bir yol haritası çizilerek web tasarım işlemlerine çalışmaya başlanması gerekmektedir. İnternet sitesi kurma amacının belirlenmesi web site kurma konusunda yol gösterici ve belirleyici olacaktır.

Hosting ve Domain Satın Alınması

Kurumsal bir web sitesi planlanmasının ardından web sitesi için en önemli hususlardan biri  hosting ve domain seçimidir. Domain (alan adı) seçimi yapılırken, web sitesinin google aramalarında çıkılması istenilen anahtar kelimesi kullanılarak oluşturulması web sitesinin aramalarda daha kolay bir şekilde çıkmasını kolaylaştıracaktır. Belirlenen alan adının alınması sonrasında web sitesi için hosting hizmeti satın alınarak şirket web sitesi kurulumu için bir adım daha atılmış olunacaktır.

Tasarımların Belirlenmesi

Şirket sitesinin kuruluş hedefine uygun bir şekilde hosting ve domain alınması sonrasında hazırlanacak web sitesi için tasarım belirlenmesi gerekmektedir. Web tasarımcı tarafından profesyonel web sitesi hazırlanırken örnek web sitelerinin kullanılması zaman ve emek açısından büyük kazanımlar sağlamaktadır. Örnek olarak iletilen tasarımlar içerisinden, işletmenin tercih ettiği örnek üzerinden bir kurumsal web tasarım çalışmasına başlanılabilir. Seçilen örnek birebir aynı olacak şekilde bir web sitesi için değil, hazırlanacak web tasarımının genel şablonunun belirlemek amacıyla kullanılmaktadır. Zamandan kazanmak isteyenler ve  profesyonel hazır web sitesi sahibi olmak isteyenler web site ücret teklifi almak isteyenler iletişime geçebilirler.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

Web tasarım işlemi uygulanırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri seo olmaktadır ve bir web sitesinin Google’da arama motorlarında üst sıralarda yer alması için yapılan işlemlerin bütününü ifade etmektedir. Site içi ve site dışı seo işlemleri uygulanmaktadır.  Kurumsal web sitesi isteyenlerin sitelerini seo kurallarına uygun bir şekilde hazırlatmak için web tasarımcılarından yardım alabilirler. Kurumsal bir şirket sitesinde olması gereken en temel özellikler:
  • Kurumu dijital ortamda en iyi şekilde yansıtacak bir tasarım.
  • Kullanımı kolay bir içerik yönetim paneli.
  • Şirkete ait eposta adresleri.
  • Sınırsız web alanı ve sınırsız bant genişliği.