Web Tasarımcı, Wordpress, Wordpress site kurmak, Wordpress web sitesi

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum

İlk tavsiyemiz öncelikle web sitesi yaptırma amacınızı netleştirmeniz olacaktır. Web sitesi yaptırmak istediğinizde amacınız, internet üzerinden ürünlerinizi satmak mı, firmanızın ürünlerini tanıtmak mı, mevcut web sitenizi güncellemek mi yoksa portfolio niteliği taşıyacak ve kişisel bilgilerinizi paylaşabileceğiniz bir alan oluşturmak mı?

İnternet sitesi yaptırma amacınızı netleştirdikten sonra bu yönde ilk adım nasıl bir web sitesi istediğinizi belirlemektir.

WEB SİTESİNDE Kullanıcı Deneyimi

Freelance çalışan bir web tasarımcı olarak önemsediğim ilk alan kesinlikle web sitesinde kullanıcı deneyimidir. Yeni bir web sitesi hazırlarken öncelikle kullanıcıyı düşünmek gerekiyor. Kullanıcının rahatlıkla aradığını bulabileceği, sayfa açılış hızından memnun olabileceği, doğru yerlerde oluşturulan linkler ve hedefi net olarak gösterebilen bir banner tasarımı, kullanıcı deneyimi açısından büyük önem arzetmektedir. Web sitesi yaptırmak istediğinizde, kullanıcı deneyimi için yeterliliğini tespit edebilmek için şu soruları sorabilirsiniz:

1-Web sitenizin kullanımı kolay mı?

2-Web siteniz kullanıcıların gereksinimlerini karşılıyor mu?

3-Engelliler web sitenize erişebiliyor mu?

4-Markanız veya hizmetiniz kullanıcıya güven kazandırıyor mu?

5-İçeriğiniz web sitesinde geçirilen vakti değerli kılıyor mu?

Web sitesi tasarımı, şirketinizi, sizi ve ideallerinizi doğru şekilde yansıtabilmelidir. Şirketiniz ile müşterilerinize kolaylıklar sağlıyorsanız sağladığınız kolaylığı web sitenizde anlaşılır bir şekilde gösterebiliyor olmalısınız. Web site tasarımı hazırlanırken kullanıcı deneyimlerine önem vermenin yanında, kullanıcıya vermek istediğiniz mesajınızı da anlaşılır bir şekilde verebiliyor olmalısınız.

WEB SİTE TASARIMINDA GÖRSEL KULLANIMI

Yeni bir web sitesi hazırlarken görsel kullanımı tabi ki çok önemlidir. Kullanıcıların gün içerisinde onlarca web sitesini ziyaret ettikleri düşünüldüğünde, bu ziyaretler esnasında özellikle görselleri inceleyerek belli bir yargı ediniyor olmaları sebebiyle, görselleri beğendikleri takdirde kullanıcıya ulaşabileceğinizi söyleyebiliriz. Web sayfalarında kullanılan görseller kullanıcıyı yormamalı, farklı ve anlaşılabilir unsurlar içermeli. Eğer orijinal görseller kullanabilirseniz, google arama motorunda üst sıralara çıkabilme olanağınız artar ve kullanıcı için de tercih sebebi olacağınız için çok verimli sonuçlar alabilirsiniz. Yaşadığımız dönemde tüm sektörlerde olduğumu web sitesi alanında en önemli unsurları güven, gerçeklik ve samimiyettir.

WEB SİTE HIZ UNSURU

Web sitesi hazırlanırken en önemli unsurlardan birisi hızlı bir şekilde açılabiliyor olmasıdır. İnternet siteniz hızlı bir şekilde açılmalı ve kullanıcıyı bekletmemelidir. Web sitesi artık hızlı bir şekilde açılmalı ve kullanıcı bekletmemelidir. Arama motoru optimizasyonu sırasında uygulanması gereken ve arama motorları tarafından listelenirken de önemli bir unsur olan web sitelerindeki hız faktörü, aynı zamanda kullanıcıları web sitenizde daha uzun bir süre tutmak ve daha sık ziyaret etmelerini sağlamak için de gereklidir. Mevcut bir web siteniz varsa ve hız sorunu yaşıyorsanız web site güncelleme işlemi için destek alabilirsiniz. Her halükarda web sitenizin açılış hızını geliştirmek amacıyla gerekli işlemleri uygulamalısınız ve hızlı açılan bir web sitesine sahip olmalısınız.

WEB SİTESİ İÇİN HEDEF BELİRLEME

web tasarımcılar,freelance web tasarımcı, web tasarımcı, web tasarım uzmanı, web tasarım freelance, freelance web tasarım uzmanı, serbest web tasarımcı, web sitesi yaptırmak istiyorum

Bir web sitesi yaptırmak istediğinizde doğru dönüşümler alabilmek için hedef belirlemeniz çok önemlidir. Web site tasarımındaki eylemleri ve yönlendirme alanlarını çok doğru bir şekilde belirlemelisiniz. Web sitesine sahip olmayı, kişisel bilgiler paylaşmak, ürün satmak, tanıtım yapmak yada firmanıza dair nitelikli bir kimlik oluşturmak adına istiyor olabilirsiniz. Bunu belirleyerek hedef kitlenizin yapacağı etkinliklere yönelik web sitenizde alanlar oluşturabilir ve doğru stratejiler oluşturabilirsiniz.

GÜNCEL WEB SİTELERİ OLUŞTURMAK

Web sitenizi oluştururken talep edeceğiniz en önemli unsurlardan birisi, sizin güncelleme yapabileceğiniz bir yönetim paneline sahip olması olacaktır. 
Böylelikle herhangi bir ödeme yapmadan güncelleme yapmak istediğinizde kolaylıkla işlem yapabilir ve güncel bir web sitesine sahip olabilirsiniz. 

MOBİL CİHAZ UYUMLU WEB SİTELERİ

Günümüzde hazırlanan bir web sitesinin mobil uyumlu olması şarttır. Unutulmamalıdır ki, artık web sitelerindeki trafiğin büyük bir çoğunluğu mobil cihazlardan gelmektedir. Bu sebeple web tasarımları, tüm mobil cihazlarda sorunsuz ve kullanıcı için kolaylıkla incelenebilir bir şekilde hazırlanmalıdır. Hazırlanılan web sitelerinin tablet ve telefon gibi tüm cihazlarda kontrolünü gerçekleştirmelisiniz.

SEO UYUMLU WEB SİTELERİ

Web sitelerinin istenilen anahtar kelimelerde google arama motorunda görünür olması iyi bir web site için büyük önem taşımaktadır. Sitenizin sadece google adwords reklamlarında değil organik aramalarda da çıkabiliyor olması çok önemlidir. Bunun için web sitesi yaptırmak istediğinizde, site içi seo işlemlerinin yapılmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca seo hizmeti alarak web sitenizin arama motorlarında görünebilir hale getirilmesini talep edebilirsiniz.

Arama motorları için uygun olarak hazırlanan bir web sitesinin ne kadar önemli olduğunu ve ne anlama geldiğine dair soruların netleşebilmesi için bazı bilgiler edinmek gerekebilir.

Seo denildiğinde birçok insan neden gerekli olduğunu anlayamamakta ve” seo dostu bir web sitesine neden ihtiyaç duyalım” şeklinde sorular sorabilmektedirler. Böyle bir web sitesine sahip olmak için birçok sebep olmakla birlikte genel olarak bilinmesi gerekenler şunlardır:

1-Güvenilirlik. Seo dostu olarak hazırlanan bir web sitesinde, yalnızca reklam alanında değil reklam kısmının altında da görülebilmekte ve böylelikle kullanıcı için daha çok güvenilir olmaktadır.

2-Trafikte artış. Organik aramalarda (arama motorlarından gelen trafik) arama yapıldığında daha üstte çıkacağı için arama motorlarından daha çok trafik alacaktır.

3-Reklam maliyetini düşürür. İyi bir şekilde hazırlanmış seo dostu bir web sitesinde reklama para harcamadan hedeflenen trafiğe sahip olabilir ve hedeflediğiniz kullanıcılara ulaşabilirsiniz. İstenilen anahtar kelimelerde arama sonuçlarında üst sıralara çıkabilmek zaman alacak olsa da uzun vadede getirileri çok fazla olacaktır.

Gün geçtikçe daha fazla kullanıcı hareket halinde kullanmayı tercih ettikleri cep telefonları ile ürün ve hizmetlere ulaşmayı tercih ettiklerinden, arama sonuçlarında en üstte çıkan siteleri ziyaret etmekte olduklarından ötürü, seo dostu bir web sitesine sahip olmanız çok önemlidir. Bu şekilde hazırlanmış bir web site tasarımı ile potansiyel müşterilerinize ulaşma olanağı edinebilirsiniz.

Seo hizmeti almak ve google arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmak için buradan ulaşarak yardım yada bilgi alabilirsiniz.