Web Tasarımcı, Wordpress

WordPress Web Site Tasarımı

WORDPRESS WEB SİTE TASARIMI

WORDPRESS WEB SİTESİ KURMA

WordPress, açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemidir. Yazılım dili olarak PHP ve MySQL ile geliştirilmiştir. WordPress.com, temalar ve eklentiler içeren ücretsiz bloglar sağlarken, WordPress.org, seçtiğiniz bir hosting üzerinde kendi blogunuzu kurmak için açık kaynaklı yazılımı indirebilir ve kısa sürede kendi blog sitenize sahip olabilirsiniz.

PROFESYONEL WEB SİTE TASARIMI

Hazırlanacak web sitesinin profesyonel bir web tasarıma sahip olabilmesi ve google arama sonuçlarında üst sıralarda çıkabilmeyi hedefliyorsanız. Web site tasarımı konusunda uzman bir web tasarımcı ile çalışmanız gerekir. Freelance web tasarım uzmanı ile çalışmayı tercih ederseniz, profesyonel web sitesi yaptırabilir ve bu hizmetlere uygun fiyatlar karşılığında sahip olabilirsiniz. WordPress, bugün kullanılan en popüler web platformlarından biri olmaktadır ve WordPress Ekim 2020 istatistiklerine göre dünyadaki içerik yönetim sistemi kullanan siteler içerisinde %63,6, tüm dünyadaki sitelerde ise %38,5 oranda WordPress kullanmaktadır.

WORDPRESS SİTELER NEDEN BU KADAR ÇOK TERCİH EDİLİYOR?

Bu kadar çok tercih edilmesinin birçok sebebi olması ile birlikte, tercih edilmesinin en önde gelen sebepleri arasında, çok sayıda ve devamlı gelişen tema seçeneklerinin olması, eklentiler ile yapılabilecek işlemlerin kullanım kolaylığı sunması, kullanım ve bakım kolaylığı gelmektedir. WordPress web siteleri ile, birçok blog sitesi, küçük ve orta ölçekli kurumsal web sitesi için ilk akla gelen çözüm olmaktadır.

Çok sayıda nitelikli hazır tema seçeneği bulunan, kullanım ve bakım kolaylığı sağlayan WordPress ile site geliştirmenin basit olduğunu düşünülebilir. Ancak web site tasarımı her projede farklılık gösterecek şekilde hazırlanmakta, belirli bir zaman ve emek gerektirmekte ve freelance web tasarım işlemlerinde ücretlendirme yapmak gerekmektedir. Elbette ki tecrübe arttıkça hazırlanan web tasarım projelerinde harcanacak zaman düşmektedir ancak işin gereklilikleri hiçbir zaman azalmamaktadır.

WordPress İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ?

WordPress altyapısını kullanarak, bir kişisel blog sitesi veya kurumsal bir web site tasarımı yapabilir, wordpress sistemini profesyonel bir web sitesi oluşturmak için kullanılabilirsiniz. WordPress sistem için hazırlanmış olan temalar ve eklentiler, kullanıcıların sitelerinin görünümünü kendileri kod yazmak zorunda kalmadan özelleştirmelerine olanak tanıyacak şekilde hazırlanmıştır. WordPress site tasarımı için en çok kullanılan web sitelerinde kullanılan temalar, ThemeForest gibi plotformlarda bağımsız tasarımcılar tarafından oluşturulur. HTML/CSS ve PHP kodlama bilginiz varsa sıfırdan kendi temanızı da oluşturabilir hatta bu platformlarda satış yapabilirsiniz.

FREELANCE BİR ÇALIŞAN İLE WordPress Site TASARIMI

Sonuç olarak ben, hazır tema wordpress çözümlerini ve bu sistem üzerinde profesyonel web site tasarımı yapılmasını öneriyorum. Böylelikle, işletmeler için en büyük öneme sahip olan seo işlemleri için avantajlı altyapısı ile google üzerindeki aramalarda ilk sıralarda çıkabilir hemde profesyonel görünümlü bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

WordPress hazır tema üzerinde yapılan tüm işlemlerin, wordpress hosting taşıma, tasarım değişiklikleri vb. işlemleri uygulayabilmek için gereken tüm bilgi ve tecrübeye sahip olan bir freelance web tasarımcı olarak, wordpress altyapısını kullanmanın önemli ve zaman kazandıran bir araç olduğunu düşünüyorum.

Tüm web tasarım hazırlama süreçlerinde, kullanıcı deneyimini önemsiyor ve tümüyle memnuniyet oluşarak tamamlanmasını hedefliyorum.